Јуни 2016 archive

Јуни 29

OBook10 бран SE- 2 во 1 Intel Bay Trail Z3735F Quad Core 10.1 инчен ремикс OS 2.0 PC IPS екран осетлив на допир 2GB RAM меморија, 32GB ROM таблет

oBook10 АКО бран:  Android 5.1, Windows 10 Јазик: Windows оперативен систем:Кинески и англиски Андроид оперативен систем:мулти-јазик процесорот:   Cherry Trail Z8300 Големина на екранот: 8 инчен GPU: Intel HD Graphic(Gen8) Резолуција: 1920 x 1200 (WUXGA) Складирање: 2GB RAM меморија од 32GB ROM Предна камера: 2.0Пратеник Складирање Проширување: 128МК назад камерата: 2.0Пратеник на батерија: 3.8V / 3800mAh батерија SIM картичката: – Карактеристики:3Г, WiFi, GPS, FM, Bluetooth, E-mail, …

Продолжи со читање »

Јуни 29

Meizu M3S 16GB- 4Г FDD MTK6750 64Bit Окта Core 5.0″ 2.5D HD GFF mTouch Flyme 5 Телефон

Meizu M3S OS:  FlyMe 5 Јазик: Англиски / кинески(ако ви треба mutlli-јазици, ве молиме да додадете на коренот и додадете mutli-јазици услуги) Процесорот: MT6750, 64малку Окта Core, 1.5GHz Големина на екранот: 5.0 инчен GPU: АРМ Мали-T860 Резолуција MP4 700MHz: 1280 x 720 пиксели чување: 2GB RAM 16GB ROM / камера 3GB RAM 32GB ROM фронт:  5.0Пратеник Складирање Проширување: Не поддржува назад камерата: …

Продолжи со читање »

Јуни 29

Meizu M3S- 32МК 4G FDD MTK6750 64Bit Окта Core 5.0″ 2.5D HD GFF mTouch Flyme 5 Телефон

Meizu M3S OS:  FlyMe 5 Јазик: Англиски / кинески(ако ви треба mutlli-јазици, ве молиме да додадете на коренот и додадете mutli-јазици услуги) Процесорот: MT6750, 64малку Окта Core, 1.5GHz Големина на екранот: 5.0 инчен GPU: АРМ Мали-T860 Резолуција MP4 700MHz: 1280 x 720 пиксели чување: 3GB RAM меморија од 32GB ROM Предна камера:  5.0Пратеник Складирање Проширување: Не поддржува назад камерата: 13.0Пратеник на батерија: 1 x 3050mAh …

Продолжи со читање »

Јуни 29

Xiaomi Redmi Забелешка 3 МТК 32GB- 5.5инчен паметен телефон FHD 64bit Helio X10 Окта Основни MIUI V7 13.0MP допир проект

Познати Форум Блог admin Алекс целосно ги коментарите за Xiaomi redmi белешка 3 купи од нас во парк продаде сега! Флеш продава само 5Pcs супер цена на ден! *Авторски Рим само има кинески / англиски јазик и немаат Google услуги; Please choose "Add Mutli-languages OS" опција за да уживаат во новиот оперативен систем, и ние слободно ќе додадете …

Продолжи со читање »

Јуни 29

Xiaomi Redmi Забелешка 3 про 32GB- кученце 650 Хекса Основни 64bit процесор 5.5inch FHD MIUI V7 16.0MP допир проект паметен телефон

Познати Форум Блог admin Алекс целосно ги коментарите за Xiaomi redmi белешка 3 купуваат од нас во парк продаде сега!  Флеш Продажба со блиц за испорака! Xiaomi Redmi Забелешка 3 про OS: MIUI V7 (базиран на Android 5.0) Јазик: Англиски / кинески процесорот: кученце 650 Хекса Основни Големина на екранот: 5.5инчен GPU: Adreno 510 Резолуција:1920 x 1080 пиксели (FHD) Складирање: …

Продолжи со читање »

Јуни 29

InFocus M808- MTK6753 64bit Окта Основни 4G LTE 5.2 инчен IPS FHD Dual simcard Андроид 5.1 Smartphone

InFocus M808 OS:  Андроид 5.1 Јазик: Mutli јазик процесорот:  MTK6753 64bit Големина на екран: 5.2 инчен GPU: Резолуцијата Мали-T720: 1920 x 1080 (FHD) Складирање: 2GB RAM меморија од 32GB ROM Предна камера:  5.0Пратеник Складирање Проширување: 128МК назад камерата: 13.0Пратеник на батерија: 2450mAh батерија SIM картичката: Двојна СМС,Двоен режим на подготвеност Дополнителни карактеристики: 3Г,4Г,Bluetooth,Пребарувачот,Калкулатор,Календар,Е-книга,FM,GPS,гравитација чувствување,MP3, MP4, Луѓе,звук рекордер,Wi-Fi мрежи:2Г: GSM 850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 850/900 / 1900MHz 4G: FDD-LTE 900/1800/2100 / 2600MHz …

Продолжи со читање »

Јуни 29

Леново К5 Забелешка- Двојна simcard MTK6755 Окта Core 5.5″ Андроид 5.1 4Г Phablet 3GB RAM отпечатоци скенер NFC Hi-Fi

Леново К5 Забелешка OS:  Андроид 5.1 Јазик: Кинески / англиски процесорот: MTK6755, 64малку Окта Core, 1.8GHz Големина на екранот: 5.5 инчен GPU: Мали T860MP2 Резолуцијата: 1920 x 1080 (FHD) Складирање: 3GB RAM меморија од 32GB ROM Предна камера:  8.0Пратеник Складирање Проширување: 128МК назад камерата: 13.0Пратеник на батерија: 1 x 3500mAh батерија SIM картичката: Двојна СМС,Карактеристики двојна режим на подготвеност: 3Г,4Г,Аларм,Bluetooth,Пребарувачот,Калкулатор,Календар,Белег на признавање,GPS,MP3, MP4, NFC,луѓе,Wi-Fi2 x Нано SIM слот,3.5mm аудио излез пристаниште,Микро USB слот,ТФ / микро …

Продолжи со читање »

Јуни 29

DOOGEE T6 Про- MTK6753 64bit Окта Core 5.5 Hotknot инчен 4G ОТА Андроид Phablet 6.0 телефон

Doogee T6 Про оперативен систем:  Андроид 6.0 Јазик: Mulit јазик процесорот: MTK6753 64bit Окта 1.5GHz Core Големина на екран: 5.5 инчен GPU: Резолуцијата Мали-T720: 1280 x 720 HD чување: 3GB RAM меморија од 32GB ROM Предна камера: 5.0Пратеник Складирање Проширување: ТФ картичка до 32GB (не се вклучени) назад камера: 13.0Пратеник на батерија: 1x6250mAh батерија SIM картичката: Dual SIM двоен режим на подготвеност, двојна микро SIM картички Карактеристики: 3Г,4Г,Аларм,Bluetooth,Пребарувачот,Калкулатор,Календар,Е-книга,FM,GPS,Hotknot,MP3, MP4, OTG,луѓе,звук рекордер,Wi-Fi мрежи:2Г: GSM 850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 900 / 2100MHz 4G: …

Продолжи со читање »

Јуни 29

TCL Флеш Плус 2- MTK6755 Окта Основни двоен режим на подготвеност 5.5 inch MT OTG NFC Fingerprint ID Android 6.0 телефон

TCL Флеш Плус 2 Оперативен систем: Андроид 6.0 Јазик: Mulit јазик процесорот: MTK6755 ( Helio P10 ) Окта Core 4 x 1.8GHz + 4 x 1.0GHz Големина на екранот: 5.5 инчен GPU: Резолуцијата Мали-T860MP2: 1920 x 1080 (FHD) Складирање: 3GB RAM меморија од 32GB ROM Предна камера: 5.0Пратеник Складирање Проширување: ТФ картичка до 128GB (не се вклучени) назад камера: 13.0Пратеник на батерија: 1x3000mAh батерија SIM картичката: Dual SIM двоен режим на подготвеност (микро SIM + Нано …

Продолжи со читање »

Јуни 29

Letv 1s- 32GB ROM MTK6795 64bit Окта Core 5.5 FHD инчен IPS екран GPS 13.0MP Андроид 5.1 4Г Phablet

letv 1s- 5.5 инчен 4G Андроид Phablet 5.1 MTK6795 64bit Окта Основни 3GB RAM 32GB ROM GPS 13.0MP главната камера FHD IPS екран Целосно во парк превозот во 10hrs 6795 64малку Окта Core + Dual SIM картичка со двојна 4G LTE + 3GB RAM меморија + FHD екранот Лулање цена со оригиналниот letv нова продажба 1 …

Продолжи со читање »