Јуни 13

Smartisan Ореви Про 4GB 128GB- 4Андроид G 6.0 5.5 инчен екран FHD кученце 626 Octa Core NFC Белег

  Smartisan Nuts Pro OS: Smartisan OS Language: Кинески / англиски процесорот: Квалите-comm кученце 626 Octa Основни Големина на екранот: 5.5 инчен GPU: Adreno 506 Резолуција: 1920×1080 пиксели чување: 4GB RAM меморија, 128GB ROM Предна камера: 8.0Пратеник Складирање Проширување: 128МК назад камерата: 13.0MP*2 Battery: 3500mAh батерија SIM картичка:  Dual SIM двоен режим на подготвеност, Dual Nano SIM cards Features: НФЦ, допир проект, FM, …

Продолжи со читање »

Јуни 13

Xiaomi Redmi Забелешка 4X 3GB 16GB- 4Андроид G 6.0 5.5 инчен екран FHD кученце 625 Octa Core 2.0GHz Белег

Video Reviews by Top mobile forum DeviceSpecifications.com Article Review: http://www.devicespecifications.com/en/editor-review/534f33 xiaomi Redmi Note 4X OS: MIUI 8.1 Јазик: Кинески / англиски процесорот: Квалите-comm кученце 625 Octa Основни Големина на екранот: 5.5 инчен GPU: Adreno 506 Резолуција: 1920×1080 пиксели чување: 3GB RAM 16GB ROM Предна камера: 5.0Пратеник Складирање Проширување: 128МК назад камерата: 13.0Пратеник на батерија: 4100mAh батерија SIM картичка:  Dual SIM двоен режим на подготвеност, …

Продолжи со читање »

Јуни 13

Xiaomi Redmi 4x- 4Г LTE кученце 435 Octa Core 1.4GHz 5.0 инчен 4GB RAM 64GB ROM Андроид 6.0 мобилен телефон

Professional reviewer fully reviews for our original xiaomi redmi 4x XiaoMi Redmi 4X OS: Андроид 6.0 Јазик: Mutli јазик процесорот:  Кученце 435 1.4GHz,Octa Основни Големина на екранот:5.0 инчен GPU: Adreno 505 Резолуција: 1280 x 720 (HD 720) пиксели чување: 4GB RAM 64GB ROM Предна камера: 5.0Пратеник Складирање Проширување: 128МК назад камерата: 13.0Пратеник на батерија: 4100mAh(тип)+4000mAh(ме) SIM картичка: Двојна СМС, Карактеристики двоен режим на подготвеност: …

Продолжи со читање »

Јуни 13

Xiaomi Redmi Забелешка 4 4МК 64GB- Helio X20 Deca Основни двоен режим на подготвеност 5.5 инчен IPS екран FHD Белег на Android 6.0 4Г паметен телефон

Product Description Xiaomi Redmi Note 4 4GB 64GB OS:  MIUI 8 (Врз основа на Андроид 6.0) Јазик:  multi languages with google CPU: МТК Helio X20 Deca Core до 2.1GHz Големина на екранот: 5.5инчен GPU:  Mali T880 Резолуција MP4 700MHz: 1920*1080 пиксели чување: 4GB RAM 64GB ROM предна камера: 5.0Пратеник Складирање Прошири: Поддршка за Micro SD (ТФ) card up

Продолжи со читање »

Јуни 13

360 N5 6GB 64GB- 4Г LTE 5.5 инчен кученце 653 Octa Core 13.0MP Android 6.0 4000mAh паметен телефон

360 N5 Smartphone OS: Андроид 6.0 Јазик:Кинески / англиски процесорот:  Кученце 653 Octa Основни Големина на екранот: 5.5инчен GPU: Adreno 510 Резолуција: 1920*1080(FHD) Складирање: 6GB RAM 64GB ROM предна камера: 8.0Пратеник Складирање Прошири: 128GB Rear Camera: 13.0Пратеник на батерија: 4000mAh Вграден SIM картичка: Dual Nano Simcard Features: 4Г, 3Г, WIFI, GPS, FM радио, Bluetooth, Ebook, E-mail, Пораки, Календар, …

Продолжи со читање »

Може 20

Leeco Макс 3 X920- 4Г LTE кученце 820 Quad Core Андроид 6.0 6.3инчен 2K 4GB RAM 64GB ROM-от за мобилен телефон

Leeco Макс 3 X920 OS:  Андроид 6.0 Јазик: Кинески / англиски процесорот: Кученце 820 Quad Core Големина на екранот: 6.3инчен GPU:  Adreno 530 Резолуција:  2560*1440 пиксели чување: 4GB RAM 64GB ROM предна камера: 8.0Пратеник Складирање Прошири:  Без задна камера: 22.5Пратеник на батерија:  3700mAH реалниот капацитет SIM картичка: Dual SIM двоен режим на подготвеност, Нано SIM Карактеристики:4Г,3Г,WIFI,GPS,FMradio,Bluetooth,Ebook,E-mail, Календар,Калкулатор,Часовник,Камера,Белег, итн …

Продолжи со читање »

Може 04

Xiaomi Redmi Забелешка 4X 4GB RAM 64GB ROM-от за мобилен телефон MTK Helio X20 Deca Core 5.5″ 1920×1080 4100MIUI mAh 8 Проект отпечатоци

Video Reviews by Top mobile forum Devichttps://www.fastcardtech.com/admin/index.phpeSpecifications.com Article Review: http://www.devicespecifications.com/en/editor-review/534f33 xiaomi Redmi Note 4X OS: MIUI 8.1 Јазик: Кинески / англиски процесорот: MTK Helio X20 Screen Size: 5.5 инчен GPU: Mali T880 Резолуцијата: 1920×1080 пиксели чување: 4GB RAM 64GB ROM Предна камера: 5.0Пратеник Складирање Проширување: 128МК назад камерата: 13.0Пратеник на батерија: 4100mAh батерија SIM картичка:  Dual SIM двоен режим на подготвеност, микро SIM …

Продолжи со читање »

Може 04

Meizu M5 Забелешка 64GB- Helio P10 Octa Core 5.5 FHD инчен IPS екран 4GB RAM Android 6.0 Flyme 4G Smartphone

meizu M5 Note 64GB OS:  Андроид 6.0 Јазик: Кинески / англиски процесорот: Helio P10 Octa Core Screen Size: 5.5 инчен GPU:  Mali-T860 Resolution: 1920 x 1080 пиксели чување: 4GB RAM 64GB ROM предна камера: 5.0Пратеник Складирање Прошири: Support up to 128GB Rear Camera: 13.0MP со блиц светло на батерија:  Not Removable Li-Ion 4000mAh battery SIM Card: Dual SIM Dual Standby Nano SIM

Продолжи со читање »

Може 04

Nokia 6- 4G LTE Qualcomm 430 Окта Core 5.5 инчен 4GB RAM 32GB ROM Белег 3000mAh WIFI GPS mobilephone

Nokia 6 32GB OS:  Андроид 7.0 Јазик: Mutli јазик процесорот: Qualcomm 430 Octa Основни Големина на екранот: 5.5 инчен GPU: Adreno 505 Резолуција: 1920×1080 пиксели чување: 4GB RAM меморија од 32GB ROM предна камера: 8.0Пратеник Складирање Прошири: Support Rear Camera: 16.0Пратеник на батерија:  Not Removable Li-Ion 3000mAh battery SIM Card: Карактеристики двојна Нано SIM картичка:  4Г,3Г,E-mail, Часовник, Е-книга, Календар, …

Продолжи со читање »

Април 25

OnePlus 5 плус 256GB- Кученце 835 Quad Core 5.5 2K инчен екран 8GB RAM меморија, 256GB ROM

OnePlus 5 Plus OS:  Андроид 7.0 Јазик: Кинески / англиски процесорот: Кученце 835 Quad Core Големина на екранот: 5.7 инчен GPU:  Adreno530 Resolution:  2560 x 1440 пиксели чување: 8GB RAM 128GB ROM Front Camera: 16.0Пратеник Складирање Прошири: Не поддржува задна камера: 23.0MP со блиц светло на батерија:  Not Removable Li-Ion 4000mAh battery SIM Card: Dual SIM Dual Standby Nano SIM

Продолжи со читање »

Постари мислења «